İncirli Pelinli Sok. No:23 34144 Bakırköy - İstanbul
                                   
        

PRP Tedavili Saç Ekimi

PRP Tedavili Saç Ekimi

Saç ekiminin ardından yapılan PRP tedavisi, saçın hızlı bir şekilde büyümesine ve yaraların iyileşmesi yönünde olumlu sonuçlar vermektedir. PRP tedavisinin uygulandığı bölgelerdeki saç dökülmesinin azalması ve saç tellerinin kalınlaşması bu uygulamanın gücünü ortaya çıkarmıştır. Asıl hedef, dökülmeye başlayan ve sağlıklı yapısı kaybeden saç köklerinin yeniden eski hale getirmesidir. Saç ekimi ameliyatın ardından kırmızı noktalardan ve kabuklanmalardan kurtulmak ve yaranın daha çabuk iyileşmesi için gerekli olan bir uygulamadır, PRP tedavili saç ekimi.

PRP uygulaması için gerekli olan plazma, saçlarından şikayetçi olan kişilerden alınan kan örneğinin ayrıştırması ile ortaya çıkmaktadır. Plazmaların laboratuvar ortamında tabii tutulduğu birkaç işlemin ardından, plazmalar hazır hale getirilir ve platelet adı verilen vitaminler elde edilir. Son adımda ise elde edilen bu vitaminlerin saç kaybının yaşandığı bölgeye enjekte edilmesi ile saç kökleri tetiklenerek canlandırılmaktadır. Tedavi süresince kişi hiçbir ağrı hissetmemekle beraber, tedavi süresi olan 30 dakikanın sonun günlük yaşantısına geri dönebilmektedir.

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanır?

prp tedavili saç ekimi işlemi, saçları dökülen, saçlarının gücünü kaybettiğini düşünen ve saç tellerinin zayıfladığını fark eden herkes PRP tedavisi için birer adaydır.

PRP tedavisini birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Örneğin, yara tedavileri, yüz gençleştirme, leke tedavisi gibi. PRP tedavisinin hiçbir alerjik reaksiyon oluşturmamasının sebebi kişinin kendi kanının kullanılmasıdır. Bu sebeple güvenebileceğiniz bir uygulama yöntemidir.

Saç Ekimi Sonrası İlk PRP Ne Zaman Yapılmalı?

PRP tedavili saç ekimi uygulamasının uzun vadeli olması amacıyla prp işleminin saç ekiminden sonra 3. ayda tekrarlanması  ve devamında her yıl en az iki kez olmak üzere yenilenmesi tavsiye edilir.

PRP Tedavi Yönteminin Birtakım Özellikleri:

  • PRP tedavi yönteminde hastaya yapılan uygulama oldukça pratik ve güvenlidir.
  • Uzun vadeli olan bu tekniğin asıl hedefi, yapıcı etkilere sahip olması ve tekrar canlandırıcı olmasıdır.
  • Tedavinin deriyi yeniden gençleştirmesi sebebi ile kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kalkmasında da görev alır.
  • Tedavi süresince hastalar ağrı hissetmemektedir.

Saç Ekimi Sonrası PRP Kaç Seans?

Her bir seans başına yaklaşık olarak 30 dakika süresince işlem yapılmaktadır. PRP tedavili saç ekimi için yaklaşık olarak 4 ila 6 arasında seans gerekmektedir.

PRP Tedavili Saç Ekimi Fiyatları Nelerdir?

Öncelikle belirtmek isteriz ki sabit bir fiyat sizinle paylaşamamaktayız. Fiyatlandırma, yapılan işleme ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu konu ile alakalı en sağlıklı bilgi için bizlere ulaşmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

1. PRP tedavisi süresince ağrı hissedecek miyim?

Tedavinin yapılacağı bölgeye sürülen anestezik krem sayesinden uygulama süresince hiçbir ağrı hissetmeyeceksiniz.